Плідна співпраця Медичного інституту СумДУ з Університетом Умео

У рамках програми академічних обмінів Erasmus+ KA1в період з 10 по 15 вересня  Сумський державний університет відвідала делегація викладачів з Університету Умео (Швеція) у складі професора Томаса Борена та доцента Жанни Бугайцової. Вони провели лекції, семінари та мастер-клас з вестерн-блоту для викладачів, аспірантів та студентів медичного інституту. Також була проведена низка зустрічей делегації з представниками міжнародного відділу СумДУ, адміністрацією та професорсько-викладацьким складом медінституту

Плідна співпраця з університетом Умео почалася із участі у спільних дослідженнях групи проф. Т. Борена та докторанта кафедри патологічної анатомії СумДУ Романа Москаленка. Результати дослідження згодом були опубліковані у високорейтинговому журналі видавництва Cell Press.

Для поглиблення співпраці між Університетом Умео та СумДУ проф. Т. Борен та Р. Москаленко ініціювали подання спільної заявки на конкурс проектів академічної мобільності Erasmus+, яка виявилася успішною. Проект академічної мобільності Erasmus+КА1 між шведським та українським університетами був профінансований більш ніж на 60 тис євро, що є високим показником. У цьому проекті передбачена участь аспірантів та викладачів, в тому числі 1-річне стажування чотирьох аспірантів нашого університету в Університеті Умео.

Окрім цього, проф. Томас Борен безоплатно передав у користування кафедри патологічної анатомії цінні лабораторні прилади та обладнання, необхідні для проведення дослідження білків (камера, блок живлення та трансфер для вестерн-блоту, шейкери, термостолик, рідинний хроматограф). Це дозволить розширити спектр та якість досліджень, підвищить їх рівень.

Ефективна кооперація між університетами стала можлива завдяки наполегливій праці та ініціативі обох сторін, що підтверджує корисність та необхідність міжнародної співпраці.