Запрошення

Київ (Національного медичний університет ім. О.О.Богомольця)

Харків (Харківський національний медичний університет)

Київ (кафедра екології та медицини Київського інституту)

Чернівці (Буковинський державний медичний університет)

Дніпропетровськ (Дніпропетровська державна медична академія)

Донецьк (Донецький національний медичний університет ім. М.Горького)

Івано-Франківськ (Івано-Франківський національний медичний університет)

Харків (Харківський національний медичний університет ім. В.Н. Каразіна)

Крим (Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського)

Луганськ (Луганський державний медичний університет)

Львів (Львівський медичний інститут)

Львів (Львівський національний медичний університет ім. Д.Галицького)

Одеса (Одеський державний медичний університет)

Полтава (Українська медична стоматологічна академія м Полтава)

Тернопіль (Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського)

Ужгород (Ужгородський національний університет)

Вінниця (Вінницький національний медичний університет  імені М.І.Пирогова)

Запоріжжя (Запорізький державний медичний університет)

 

Анкета учасника (український варіант, русский вариант)

Положення про II тур Всеукраїнської олімпіади з патологічної анатомії (український варіант, русский вариант)

 

Всеукраїнська олімпіада

VІ Всеукраїнська олімпіада з патологічної анатомії:

фінальний акорд

 

      08-10 квітня 2014 року Сумський державний університет у шостий раз прийняв студентів для участі в Всеукраїнській олімпіаді з патологічної анатомії. Останній рік проведення олімпіади планувався в особливо урочистому форматі - за міжнародної участі гостей з Росії, Казахстану. Проте в плани втрутилися форс-мажорні обставини політичного та економічного характеру…

   

  У вечір відкриття олімпіади 08.04.2014 р. після привітальних слів проректора СумДУ В.Д.Карпуші, директора медичного інституту В.А.Сміянова та головного позаштатного спеціаліста МОЗ України В.А. Діброви олімпійські змагання з патанатомії почалися з командного конкурсу «Брейн-ринг в патологічній анатомії». Проведення «Брейн-рингу» стало можливим завдяки дружній підтримці Клубу інтелектуальних ігр СумДУ «Еврика» (голова – Гуменний М.В).

    

     

 З числа учасників олімпіади було сформовано 12 команд, які представляли майже всі медичні вузи України. Шляхом жеребкування була сформована турнірна сітка, ігри між командами йшли в безкомпромісній боротьбі «на виліт». Майже кожна гра проходила за драматичним сценарієм: вольові перемоги, різниці в один бал, додаткові тури, фальстарти вирішальної миті! Цього року команда господарів «Coronamortis», яка рахувалася за фаворитів, вилетіла у першому турі! Команди з «першої» та «діючої» столиць на відміну від минулого року, показали відмінну гру і їх очна зустріч у півфіналі показали перевагу «легітимної столиці». У фінальних іграх місця розігрувалися в групі з 3-х команд: уже названих – «Medicamente» (НМУ ім.. Богомольця, м.Київ), «Окончательный диагноз» (Дніпропетровська державна медична академія), «Діти Абрикосова» (Вінницький НМУ ім.. Пирогова). Фінал показав беззаперечну перевагу киян з «Medicamente», які заслужено взяли І командне місце. ІІ місце дісталося «Дітям Абрикосова» з Вінниці, ІІІ місце відправилося в м.Дніпропетровськ, для команди місцевої медакадемії «Окончательный диагноз» це уже друге ІІІ місце, на додаток до минулорічного. Усі учасники-команди отримали солодкі призи, глядачі – цікаве видовище.

 

 

   

 

     Наступного дня відбувалися індивідуальні змагання студентів, де кожен відповідав сам за себе. Учасникам пропонувався відеофільм, скомпонований з 20 коротких патологоанатомічних «новел» сюжетно не пов’язаних одна з одною, кожна з яких представляла відеоролик зі вставками гістопрепаратів. Далі необхідно було виконати тестові завдання: тести з кількома правильними відповідями і «Крок-1» з однією правильною відповіддю, блоки по 5 питань з історії та філософії патологічної анатомії, художньої літератури, патологоанатомічних епонімів.

Традиційне змагання з цитодіагностики (уже вшосте!) відбулося останнім: на екрани моніторів транслювалося зображення мікропрепаратів, які знаходилися на предметному столі мікроскопа на клінічній базі Медичного інституту СумДУ. Встановити діагноз в обох пропонованих випадках було непростим завданням, але ж ми зібрали кращих!

        

 

Дозвілля учасників олімпіади допомагали організувати представники студдеканату (декан – К.Сорокіна). Далі в фестивальній атмосфері відбувся фуршет, веселі конкурси патанатомічного спрямування: встановлювали діагнози по художніх картинах, називали найдовшу назву патологічного процесу, конкурс кулінарних асоціацій в патології); а також файєр-шоу, яке повинно було завершити шестирічний цикл олімпіад з патологічної анатомії в СумДУ. Проте майбутні патологи не стали збавляти драйву, фестиваль продовжувався в нічному клубі «Александрія». «І ми там були, мед-пиво пили)))».

  

 

       Ранком 10 квітня в урочистій обстановці були нагороджені переможці: І місце – Бабич Іван Михайлович (СумДУ); ІІ місця – Комарова Тетяна Михайлівна (НМУ ім. О.Богомольця, Київ) та Ложко Наталія Володимирівна  (ХНМУ, Харків); ІІІ місця – Юрчик Дмитро Сергійович (БДМУ, Чернівці) та Богдан Анастасія Іванівна  (ЛНМУ ім. Д.Галицького, Львів). Після вшанування кращих студентів і закриття VІ Всеукраїнської олімпіади у режимі нон-стоп почалося засідання ІІ Міжнародної студентської наукової конференції, але це вже інший інформаційний привід.

 

Будемо сподіватися, що з переможців і учасників Всеукраїнських олімпіад з патологічної анатомії виросте багато професійних патологів, які прославлять нашу науку та спеціальність!

 

ВСЕУКРАИНСКАЯ ОЛИМПИАДА С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ

 

ПО ПАТОЛОГИЧЕСКОЙ АНАТОМИИ II ТУР

Сумский государственный университет

Медицинский институт

 

Положение о II туре Всеукраинской олимпиады с международным участием по патологической анатомии среди студентов высших учебных медицинских учреждений в 2014 году.

1.​ Cогласно приказа Министра образования и науки.2013 р.

II тур Всеукраинской олимпиады с международным участием по патологической анатомии будет проведен 8-10апреля2014 года на базе Сумского государственого университета.

2.​ Во II туре Всеукраинской олимпиа

ды по патологической анатомии могут принимать участие не менее 3 победителей I тура олимпиады в своем высшем учебном заведении.

3.​ II тур олимпиады включает в себя три конкурса:

1.​ Брейн – ринг на патологоанатомическую тему.

2.​ Компютерное тестирование.

3.​ Письменный тур.

3.1 Компютерное тестирование: 50 ситуационных заданий с описанием конкретных клинических случав или тестових заданий в рамках государственной программы по патологическаой анатомии. Необходимо определить патологический процесс или нозологию.

3.2 Письменный тур в компютерном режиме для каждого участника

– Диагностика и описание 20 макроскопических и микроскопических проявлений патологических процессов или отдельных нозологий на мультимедийных изображениях.

- литературный конкурс на тему: «Патологическая анатомия в художественных произведениях» проводится в форме «вопрос - ответ».

- биопсия на СИТО в реальном режиме (будет проведена во время оперативного вмешательства в одной из больниц г.Сумы).

4.​ Победители олимпиады определятся по общему количеству полученных балов.

Максимально возможное количество балов: 200

5.​ По итогам олимпиады будут присуждены призовые места. Количество мест будет зависеть от количества участников но не менше 3

Победители будут награждены почетными граммотами.

6.​ Программа проведения олимпиады.

8​ апреля 2014 – заезд и розмещения участников олимпиады и конференции

16.00-16.30 обед

16.30-17.10 – открытие олимпиады и консультация для участников

17.30-19.30 проведение первого тура - Брейн – ринг на патологоанатомическую тематику

9 апреля 2014 –

9.00-9.45 завтрак

10.00 13.00 проведение второго и третього конкурсов олимпиады,

14.00 14.45 обед

16.00 культурная программа

10 апреля 2014– закрытие олимпиады; проведение научной конференции молодых учених и студентов «Актуальные вороссы патологической анатомии

9.00-9.45 завтрак

10.00 второе организационное собрание, объявление результатов олимпиады, награждение победителей, закрытие олимпиады, отезд участников.

11. 30 – 14.00 проведение научной конференции молодых учених и студентов

 

Примеры возможных вариантов заданий для проведения II тура олимпиады:

– компютерное тестирование:

Причиной критической альтерации специализированных клеток может быть:

А – инфекция

В – полнокровие

Д – атрофия

Е – гиперплазия

Правильный ответ – А

1.Из клинических данных известно, что смерть больного наступила резко после конфликта на работе. Во время вскрытия умершего было выявлено неравномерное кровенаполнение миокарда. При электронной микроскопии обнаружено снижение содержания гликогена и деструкцию митохондрий. Укажите возможный вариант расстройства кровообращения?

А – Ангионевротическая артериальная гиперемия

В – Вакатная артериальная гиперемия

С – Острая венозная гиперемия

Д – Хроническая ишемия

Е – Острая ишемия

Правильный ответ – Е

{youtube}hMFwY2Aop9M{/youtube}

 

Письменное описание – макро- и микропрепаратов

Алгоритм описания макро -и микропрепаратов.

1)​ назвать орган или ткань и патологию;

2)​ описать изменения в органе или ткани по макроскопических признаках;

3)​ описать изменения в органе или ткани по микроскопических признаках;

4)​ указать причины патологии;

5)​ указать последствия данной патологии.

 

Примеры описания макроскопических и микроскопических проявлений данной патологии:

 

 

 

1. Жировая дистрофия печени:

а) печень увеличена, дряблой консистенции

в) на поверхности под капсулою желтые поля откладывания жира

г) в цитоплазме гепатоцитов откладывание жировых капель разных размеров, которые в отдельных случаях полностью заполняют цитоплазму и сдавливают ядро.

д) при прогрессировании жировой дистрофии развивается печеночная недостаточность

б) причиной жировой дистрофии могут быть: интоксикации, инфекционные процессы, гипоксия, эндокринные заболевания и др...

 

Примечание : макро и микропрепараты будут предложены в мультимедийном режиме.

{youtube}88BQ10c7iDU{/youtube}

 

Анкета участника (русский вариант, український варіант)

Положение о II туре Всеукраинской олимпиады по патологической анатомии (русский вариант, український варіант)

 

Председатель жюри Всеукраинской олимпиады

с патологической анатомии

профессор А.Н. Романюк