VІ Всеукраїнська олімпіада з патологічної анатомії:

фінальний акорд

 

      08-10 квітня 2014 року Сумський державний університет у шостий раз прийняв студентів для участі в Всеукраїнській олімпіаді з патологічної анатомії. Останній рік проведення олімпіади планувався в особливо урочистому форматі - за міжнародної участі гостей з Росії, Казахстану. Проте в плани втрутилися форс-мажорні обставини політичного та економічного характеру…

   

  У вечір відкриття олімпіади 08.04.2014 р. після привітальних слів проректора СумДУ В.Д.Карпуші, директора медичного інституту В.А.Сміянова та головного позаштатного спеціаліста МОЗ України В.А. Діброви олімпійські змагання з патанатомії почалися з командного конкурсу «Брейн-ринг в патологічній анатомії». Проведення «Брейн-рингу» стало можливим завдяки дружній підтримці Клубу інтелектуальних ігр СумДУ «Еврика» (голова – Гуменний М.В).

    

     

 З числа учасників олімпіади було сформовано 12 команд, які представляли майже всі медичні вузи України. Шляхом жеребкування була сформована турнірна сітка, ігри між командами йшли в безкомпромісній боротьбі «на виліт». Майже кожна гра проходила за драматичним сценарієм: вольові перемоги, різниці в один бал, додаткові тури, фальстарти вирішальної миті! Цього року команда господарів «Coronamortis», яка рахувалася за фаворитів, вилетіла у першому турі! Команди з «першої» та «діючої» столиць на відміну від минулого року, показали відмінну гру і їх очна зустріч у півфіналі показали перевагу «легітимної столиці». У фінальних іграх місця розігрувалися в групі з 3-х команд: уже названих – «Medicamente» (НМУ ім.. Богомольця, м.Київ), «Окончательный диагноз» (Дніпропетровська державна медична академія), «Діти Абрикосова» (Вінницький НМУ ім.. Пирогова). Фінал показав беззаперечну перевагу киян з «Medicamente», які заслужено взяли І командне місце. ІІ місце дісталося «Дітям Абрикосова» з Вінниці, ІІІ місце відправилося в м.Дніпропетровськ, для команди місцевої медакадемії «Окончательный диагноз» це уже друге ІІІ місце, на додаток до минулорічного. Усі учасники-команди отримали солодкі призи, глядачі – цікаве видовище.

 

 

   

 

     Наступного дня відбувалися індивідуальні змагання студентів, де кожен відповідав сам за себе. Учасникам пропонувався відеофільм, скомпонований з 20 коротких патологоанатомічних «новел» сюжетно не пов’язаних одна з одною, кожна з яких представляла відеоролик зі вставками гістопрепаратів. Далі необхідно було виконати тестові завдання: тести з кількома правильними відповідями і «Крок-1» з однією правильною відповіддю, блоки по 5 питань з історії та філософії патологічної анатомії, художньої літератури, патологоанатомічних епонімів.

Традиційне змагання з цитодіагностики (уже вшосте!) відбулося останнім: на екрани моніторів транслювалося зображення мікропрепаратів, які знаходилися на предметному столі мікроскопа на клінічній базі Медичного інституту СумДУ. Встановити діагноз в обох пропонованих випадках було непростим завданням, але ж ми зібрали кращих!

        

 

Дозвілля учасників олімпіади допомагали організувати представники студдеканату (декан – К.Сорокіна). Далі в фестивальній атмосфері відбувся фуршет, веселі конкурси патанатомічного спрямування: встановлювали діагнози по художніх картинах, називали найдовшу назву патологічного процесу, конкурс кулінарних асоціацій в патології); а також файєр-шоу, яке повинно було завершити шестирічний цикл олімпіад з патологічної анатомії в СумДУ. Проте майбутні патологи не стали збавляти драйву, фестиваль продовжувався в нічному клубі «Александрія». «І ми там були, мед-пиво пили)))».

  

 

       Ранком 10 квітня в урочистій обстановці були нагороджені переможці: І місце – Бабич Іван Михайлович (СумДУ); ІІ місця – Комарова Тетяна Михайлівна (НМУ ім. О.Богомольця, Київ) та Ложко Наталія Володимирівна  (ХНМУ, Харків); ІІІ місця – Юрчик Дмитро Сергійович (БДМУ, Чернівці) та Богдан Анастасія Іванівна  (ЛНМУ ім. Д.Галицького, Львів). Після вшанування кращих студентів і закриття VІ Всеукраїнської олімпіади у режимі нон-стоп почалося засідання ІІ Міжнародної студентської наукової конференції, але це вже інший інформаційний привід.

 

Будемо сподіватися, що з переможців і учасників Всеукраїнських олімпіад з патологічної анатомії виросте багато професійних патологів, які прославлять нашу науку та спеціальність!

 

ВСЕУКРАИНСКАЯ ОЛИМПИАДА С МЕЖДУНАРОДНЫМ УЧАСТИЕМ

 

ПО ПАТОЛОГИЧЕСКОЙ АНАТОМИИ II ТУР

Сумский государственный университет

Медицинский институт

 

Положение о II туре Всеукраинской олимпиады с международным участием по патологической анатомии среди студентов высших учебных медицинских учреждений в 2014 году.

1.​ Cогласно приказа Министра образования и науки.2013 р.

II тур Всеукраинской олимпиады с международным участием по патологической анатомии будет проведен 8-10апреля2014 года на базе Сумского государственого университета.

2.​ Во II туре Всеукраинской олимпиа

ды по патологической анатомии могут принимать участие не менее 3 победителей I тура олимпиады в своем высшем учебном заведении.

3.​ II тур олимпиады включает в себя три конкурса:

1.​ Брейн – ринг на патологоанатомическую тему.

2.​ Компютерное тестирование.

3.​ Письменный тур.

3.1 Компютерное тестирование: 50 ситуационных заданий с описанием конкретных клинических случав или тестових заданий в рамках государственной программы по патологическаой анатомии. Необходимо определить патологический процесс или нозологию.

3.2 Письменный тур в компютерном режиме для каждого участника

– Диагностика и описание 20 макроскопических и микроскопических проявлений патологических процессов или отдельных нозологий на мультимедийных изображениях.

- литературный конкурс на тему: «Патологическая анатомия в художественных произведениях» проводится в форме «вопрос - ответ».

- биопсия на СИТО в реальном режиме (будет проведена во время оперативного вмешательства в одной из больниц г.Сумы).

4.​ Победители олимпиады определятся по общему количеству полученных балов.

Максимально возможное количество балов: 200

5.​ По итогам олимпиады будут присуждены призовые места. Количество мест будет зависеть от количества участников но не менше 3

Победители будут награждены почетными граммотами.

6.​ Программа проведения олимпиады.

8​ апреля 2014 – заезд и розмещения участников олимпиады и конференции

16.00-16.30 обед

16.30-17.10 – открытие олимпиады и консультация для участников

17.30-19.30 проведение первого тура - Брейн – ринг на патологоанатомическую тематику

9 апреля 2014 –

9.00-9.45 завтрак

10.00 13.00 проведение второго и третього конкурсов олимпиады,

14.00 14.45 обед

16.00 культурная программа

10 апреля 2014– закрытие олимпиады; проведение научной конференции молодых учених и студентов «Актуальные вороссы патологической анатомии

9.00-9.45 завтрак

10.00 второе организационное собрание, объявление результатов олимпиады, награждение победителей, закрытие олимпиады, отезд участников.

11. 30 – 14.00 проведение научной конференции молодых учених и студентов

 

Примеры возможных вариантов заданий для проведения II тура олимпиады:

– компютерное тестирование:

Причиной критической альтерации специализированных клеток может быть:

А – инфекция

В – полнокровие

Д – атрофия

Е – гиперплазия

Правильный ответ – А

1.Из клинических данных известно, что смерть больного наступила резко после конфликта на работе. Во время вскрытия умершего было выявлено неравномерное кровенаполнение миокарда. При электронной микроскопии обнаружено снижение содержания гликогена и деструкцию митохондрий. Укажите возможный вариант расстройства кровообращения?

А – Ангионевротическая артериальная гиперемия

В – Вакатная артериальная гиперемия

С – Острая венозная гиперемия

Д – Хроническая ишемия

Е – Острая ишемия

Правильный ответ – Е

{youtube}hMFwY2Aop9M{/youtube}

 

Письменное описание – макро- и микропрепаратов

Алгоритм описания макро -и микропрепаратов.

1)​ назвать орган или ткань и патологию;

2)​ описать изменения в органе или ткани по макроскопических признаках;

3)​ описать изменения в органе или ткани по микроскопических признаках;

4)​ указать причины патологии;

5)​ указать последствия данной патологии.

 

Примеры описания макроскопических и микроскопических проявлений данной патологии:

 

 

 

1. Жировая дистрофия печени:

а) печень увеличена, дряблой консистенции

в) на поверхности под капсулою желтые поля откладывания жира

г) в цитоплазме гепатоцитов откладывание жировых капель разных размеров, которые в отдельных случаях полностью заполняют цитоплазму и сдавливают ядро.

д) при прогрессировании жировой дистрофии развивается печеночная недостаточность

б) причиной жировой дистрофии могут быть: интоксикации, инфекционные процессы, гипоксия, эндокринные заболевания и др...

 

Примечание : макро и микропрепараты будут предложены в мультимедийном режиме.

{youtube}88BQ10c7iDU{/youtube}

 

Анкета участника (русский вариант, український варіант)

Положение о II туре Всеукраинской олимпиады по патологической анатомии (русский вариант, український варіант)

 

Председатель жюри Всеукраинской олимпиады

с патологической анатомии

профессор А.Н. Романюк