Статті

Річний звіт НЦПД кафедри патологічної анатомії за 2015 р.

 

Незважаючи на економічну кризу в державі, для Наукового центру патоморфологічних досліджень 2015 рік став рекордним по багатьом показникам. В цьому році ми добилися 178,3% зростання доходів від практичної діяльності у порівняні з попереднім, 2014 роком. З рівнем надходження коштів впродовж року можна ознайомитись на графіку 1 (див. нижче).

Запорукою успіху роботи НЦПД стало злагоджена робота колективу, швидкість та якість діагностики, здобута репутація. Значну роль в успіхах відіграла грамотна цінова політика, яка в умовах стрімкого підвищення цін на розхідні матеріали, антитіла, хімічні реактиви, шляхом помірного підвищення цін дозволила виграти боротьбу за пацієнта у конкуруючих організацій. Свою частку в рості доходів принесло розширення кількості «корпоративних» клієнтів, до числа яких в цьому році долучилися медичні центри «Флоріс-С», «Медея», «Он-клінік». Окрім цього, був розширений спектр послуг нашого центру за рахунок широкого впровадження дослідження біопсій передміхурової залози за системою Глісона, імуногістохімічного дослідження злоякісних пухлин передміхурової залози на андрогенні рецептори.

2015 рік був відмічений для НЦПД кафедри патологічної анатомії СумДУ не тільки як рік росту фінансових надходжень, але як і рік значних інвестицій у виробничі потужності центру. Звітного року у розвиток центру було інвестовано більше половини отриманих грошових надходжень: закуплено сучасну систему візуалізації, хімічні реактиви, антитіла для діагностики рецепторного статусу пухлин простати, діагностики лімфом та деяких інших пухлин. Також була проведена чергова атестація центру та повірка обладнання у ДП «Сумистандартметрологія», отримані відповідні сертифікати.

У 2015 року було створене додаткове робоче місце лаборанта, що, разом з ростом відрахувань до регіонального бюджету, підвищує соціальні обов’язки і значення НЦПД. Окремо слід сказати, що на базі наукового центру виконується значна кількість наукових досліджень як співробітників кафедри патологічної анатомії, так і інших кафедр медичного інституту СумДУ.

У перспективі на 2016 рік великі плани по впровадженні діагностики лімфопроліферативних захворювань, які потребують додаткової закупівлі реактивів, стажування у спеціалізованих діагностичних центрах та об’єднаних зусиль усього персоналу НЦПД. У найближчих планах ми збираємося продовжувати модернізацію центру патоморфологічних досліджень шляхом придбання нового термостату та розширення спектру діагностичних антитіл.

Саме ініціатива та злагоджена робота, а не розмови та скарги на загальну ситуацію, допоможуть подолати кризові явища в усіх сферах суспільного життя!

З повагою –

Колектив НЦПД

(проф. Романюк А.М., доц. Москаленко Р.А, ас. Линдін М.С, лаб. Золотарьова В.Г., Кругляк Г.М.)

 

Флуоресценція

Наші перші результати флуоресцентного дослідження

 

 

Резорбція альвеолярної кістки при гігантоклітинному епулісі. Збільшення об’єктива 90 камера 5 Мр А – Залишки кісткової тканини, В – Остеокластична лакуна

Резорбция альвеолярной кости при гигантоклеточном эпулисе. Увеличение объектив 90 камера 5 Мр А – Остатки костной ткани, В – Остеокластическая лакуна

 

ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ

 

Вартість послуг:

- Гістологічне дослідження операційного чи біопсійного матеріалу - 111 грн. 

- Імуногістохімічне дослідження (1 маркер) - 246 грн. 

- Консультація біопсійного чи операційного матеріалу - 200 грн. 

- Імуногістохімічне дослідження тканини пухлини молочної залози (виявлення рецепторів до естрогену, прогестерону, епідермального фактору росту та Кі-67) - 984 грн. 

- Імуногістохімічне дослідження тканини лімфатичного вузла - 1476 грн.