Семінар з патології у «OPEN MEDICAL INSTITUTE» Американо-Австрійської фундації

Доцент кафедри патологічної анатомії Медичного інституту СумДУ Роман Москаленко отримав індивідуальний грант для участі у семінарі «OPENMEDICALINSTITUTE» Американо-Австрійської фундації. Він взяв участь у стажуванні, якевідбулося 16-22 червня 2019 року у м. Зальцбург (Австрія). Семінари у Відкритому Медичному Інституті проводилися за сприяння Американо-Австрійської Фундації та Міністерства Освіти Австрії. У їх проведенні брали участь молоді спеціалісти і вчені та лікарі з усього світу - країн Східної Європи, Центральної Америки та Середньої Азії (всього 30 учасників).

Тиждень змістовних і сучасних лекцій від провідних вчених Клівлендської клініки (США) та Австрії, що проводилися у маєтку SchlossArenbergна фоні величної природи Альп, був вражаючим та незабутнім.

За час проведення заходу відбулися зустрічі з іноземними колегами, які прочитали лекції про сучасні підходи до діагностики захворювань легенів (CarolF. Farver), передміхурової залози та сечового міхура (JessiMcKenna), кісток та зв’язкового апарату (ScottE. Killpatrick), печінки та підшлункової залози (DanielaS. Alliende) та патології плаценти і плода (AmyMcKenna). Окремо слід відзначити сучасні лекції OlafMerkel(Австрія) на тему епігенетики в патології – метилювання ДНК та некодуючих РНК. У рамках обговорення клінічних випадків проводили дискусії між представниками семінару з встановленням остаточного діагнозу.

Результатом участі в семінарах Відкритого Медичного Інституту Зальцбурга є набуття нових знань, обмін досвідом з передовими науковими школами, знайомство з провідними вченими світу в галузі патологічної анатомії, цінні наукові зв'язки, що, безперечно, буде сприяти розвитку спільних досліджень. За свіжими слідами Москаленку Р.А. (він також виконує обов’язки заст директора з міжнародних відносин) навіть вдалося заключити міжуніверситетську рамкову угоду по співробітництву, можливо не останню в рамках цього набору учасників семінарів ;) Також була обговорена можливість проведення сателітних семінарів в Україні на базі Сумського державному університету.

Медичні семінари від семінарі «OPEN MEDICAL INSTITUTE» Американо-Австрійської фундації проводяться з різних медичних спеціальностей і є прекрасною можливістю як для індивідуального професійного розвитку спеціалістів, так для інтернаціоналізації діяльності освітніх та лікувально-діагностичних установ, то ж доєднуйтесь!