На «патані» знову засідання гуртка

19 лютого 2019 року на кафедрі патологічної анатомії були заслухані студентські доповіді на тему «Морфологічні особливості захворювань сечового міхура» (доповідач В.Зеленський – не той J) та «Первинний рак маткових труб» (доповідач А.Юсупова) у рамках семінару «Морфологічні особливості захворювань сечового міхура та органів урогенітального тракту». Присутні задавали доповідачам питання і висловлювали критичні зауваження, які допоможуть молодим науковцям зростати і розвиватися.

    

Чекаємо всіх бажаючих на наступних семінарах!

 

Засідання наукового гуртка

Шановні колеги! 

13 листопада, о 16:00 на кафедрі патологічної анатомії СумДУ відбудеться засідання наукового гуртка. Запрошуються усі бажаючі. 

Працівника НДР кафедри патологічної анатомії явка обов'язкова! 

Засідання наукового гуртка

 

Засідання наукового гуртка!

1 лютого 2017 року о 15:30 на базі кафедри патологічної анатомії відбудеться засідання студентського наукового товариства. 

Тема засідання: 
"Несприятливий вплив екзогенних полютантів на різні органи живого організму"

Наукові семінари на кафедрі патологічної анатомії: початок є!

4 листопада 2015 року на кафедрі патологічної анатомії відбувся розширений науковий семінар, в якому взяли участь студенти-гуртківці, аспіранти та викладачі кафедри. Цей семінар є перший у цьогорічному циклі наукових подій нашої кафедри. Головними подіями на порядку денному були виступ-доповідь Романа Москаленка за темою «Гетерогенність інтралюмінальних включень передміхурової залози» в яку були включені результати, отримані в Сумському державному університеті та Університеті Умео. У презентації демонструвалися результати деяких сучасних методик: дослідження гістологічного матеріалу з використанням імуногістохімії, люмінісцентної мікроскопії, поляризаційного світла, атомної силової мікроскопії; дослідження мінеральної складової включень простати методами скануючої електронної мікроскопії, ренгенівської спектроскопії, вестерн-блоту.

  

Другу частину семінару займав «Журнальний клуб». У створенні такого практичного курсу покладена ідея навчання молодшого покоління науковців азам написання журнальних статей, оформлення і оприлюднення власних наукових результатів. Це одна з перших подібних ініціатив, розпочатих «знизу» - ідея і практичне втілення належить Сергію Харченку (кафедра загальної хірургії) та Роману Москаленку. Першу доповідь підготував Сергій Харченко за темою підготовки системних оглядів літератури, що є фундаментом для початку роботи з заданої наукової тематики. У своїй доповіді Сергій  детально зупинявся на принципах пошуку потрібної літератури, наукових базах, сучасному програмному забезпеченні, яке може бути корисне у роботі з науковими джерелами.

Професор Анатолій Романюк, як головуючий на засіданні, відзначив важливість і корисність починання для студентів, які на практиці зможуть отримати цінну інформацію від людей з досвідом і матимуть можливість (при наявності бажання J) навчитися новому. Також активно виступали інші члени нашого товариства Євген Кузенко, Микола Линдін з прозиціями по проведенню наступних семінарів. Загалом семінар пройшов у невимушеній та жвавійобстановці.

З приводу наступних семінарів слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті та дошках оголошень!

 
 

Науковий семінар

Шановні студенти!

Запрошуємо Вас відвідати науковий семінар та засідання наукового гуртка кафедри патологічної анатомії, що відбудеться 4 листопада 2015 року об 16:00  (будівля кафедри патологічної анатомії, вул. Привокзальна, 31).

 

 

План роботи

План роботи наукового гуртка з патологічної анатомії на 2015-2016 н.р.

 

Вересень

28.09.2015

Організаційні питання. Визначення з тематикою для наукових робіт.

Жовтень

13.10.2015

 

                                                      

Патологічна біомінералізація тканини легень при різних захворюваннях.

Листопад

10.11.2015

Рецепторний статус у гігантських клітин.

Грудень

15.12.2015

Морфогенез раку молочної залози.

Січень

19.01.2016

Дослідження кісткового мозку у щурів. 

Лютий

09.02.2016

Диференційна діагностика гігантських клітин.

Березень

17.03.2016

Морфогенез змін у тканині язика під впливом важких металів.

Квітень

12.04.2016

Еполіс: морфологія і патогенез.

Травень

17.05.2016

Зміни в сечовому міхурі в умовах мікроелементозу.

Червень

1.06.2016

Підведення підсумків виконаної роботи.