Перескладання іспиту з патологічної анатомії

Шановні студенти! 

 

Перескладання іспиту відбудеться 2 липня 2020 року об 09:00

Нова технічна розробка кафедри патологічної анатомії

Об’єднавши зусилля науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” кафедри хімічної інженерії факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) і кафедри патологічної анатомії Медичного інституту в Сумському державному університеті вперше спроектований та виготовлений прототип приладу для забарвлення гістологічних зрізів, українського виробництва.

Ергономічний прилад застосовується для надання клітинам певного кольору роблячи їх більш контрастними для подальшого їх огляду під мікроскопом для діагностування захворювань  в гістології та цитології. Прилад зроблений з використанням кислототривких матеріалів та має сучасний дизайн.

Висока якість автоматичного фарбування забезпечує простоту використання та ефективний розподіл навантаження на лабораторію і відтворюваність результатів.

 

Детальніше...

Інформація щодо проведення іспиту з патоморфології

Шановні студенти!

 Іспит з дисципліни «Патоморфологія» відбудеться у дистанційному режимі.

1.  Для допуску до іспиту Ви не повинні мати пропущених та невідпрацьованих практичних занять та лекцій.

2. На останньому практичному занятті за календарним планом у Вас буде проведено тестування КРОК-1 з УСІХ тем (від дистрофій до бактеріальних інфекцій). Кожен студент отримає 20 запитань, пороговим вважається результат не менше 80% правильних відповідей. 

3. У день іспиту о 8:00 розпочнеться ДОДАТКОВА сесія тестування КРОК-1 для студентів, які не набрали пороговий рівень (80%).

4.  Напередодні іспиту староста Вашої групи має передати на кафедру патологічної анатомії ПОВНІСТЮ заповнені альбоми ВСІХ студентів групи. Окрім того, староста має надіслати на електронну поштову скриньку кафедри (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) відскановані перші сторінки залікових книжок (з фотокарткою студента) або відскановані студентські квитки для ідентифікації студента під час проведення іспиту. У темі листа слід вказати номер Вашої академічної групи.

5. За 5-10 хвилин до початку іспиту за розкладом Ви отримаєте електронного листа з посиланням на відео-конференцію. Для цього у Вас має бути СТАБІЛЬНЕ інтернет-з’єднання, підключені та налаштовані веб-камера та мікрофон. Пропуск іспиту з технічних причин вважається пропуском без поважної причини. 

6.  Ви будете додані до нового класу на платформі змішаного навчання «Патоморфологія–ІСПИТ2020», де Вам буде підключено один з варіантів теоретичних питань. Після цього у режимі відео-конференції буде проводитися усна співбесіда по Вашому білету, а також мікроскопічната макроскопічнадіагностики. Кожен студент отримає один типовий мікропрепарат та один макропрепарат та має визначити назву препарату, метод забарвлення (для мікропрепарату) та основні патоморфологічні зміни.

7. Іспит вважатиметься складеним лише у разі отримання позитивних оцінок з УСІХ завдань (тестування КРОК-1, теоретична відповідь, мікроскопічната макроскопічнадіагностики).

Оновлення інформації щодо порядку проведення занять

Доводимо до Вашого відома, що наступне заняття відбудеться он-лайн. Для цього Вам необхідно встановити додаток Zoom.

 

За 10 хвилин до початку заняття за розкладом навчального процесу на Вашу електронну адресу Ви отримаєте листа від викладача з посиланням на відеоконференцію. Вам необхідно перейти за посиланням, потім у спливаючому вікні підтвердити запуск додатка Zoom. Після підключення до відеоконференції Вам необхідно підтвердити використання звуку комп’ютера. У Вас обов’язково має бути веб-камера та мікрофон.

 

Студенти спеціальності "Медицина" мають підготувати тему "Патоморфологія вірусних інфекцій". Після початку відеоконференції Ваш викладач доступ до тестування КРОК-1. Тестування буде проходити за стандартною схемою: Ви отримаєте 10 питань з бази та матимете 10 хвилин на відповіді. Після цього викладач надасть Вам доступ до теоретичного тестування, де Вам буде запропоновано 10 питань з теми заняття з КІЛЬКОМА можливими правильними відповідями, на які Ви маєте відповісти впродовж 15 хвилин.

Після цього буде проведено співбесіду з викладачем з теми заняття.

 

Студенти спеціальності "Стоматологія" матимуть зріз знань із тем, вивчених дистанційно (Запалення; патологія пухлинного росту). 

 

Якщо з будь-якої причини Ви не матимете можливості підключитися до відеоконференції в зазначений час – Ви маєте заздалегідь повідомити викладача з поясненням причини. У такому випадку викладач призначить Вам дату та час заняття.

Порядок відпрацювання на кафедрі патологічої анатомії

Шановні студенти! Відповідно до розпорядження Директора Медичного інституту №0219р-62 від 03.04.2020 р. "Про проведення відпрацювань пропущених занять в умовах карантину", якщо Ви маєте пропущені практичні або лекційні заняття Ви маєте: 

1. Звернутися до Вашого викладача. Викладач оформить заяву на відпрацювання та відправить на Вашу електронну поштову скриньку скан-копію документу.

2. Ви звертаєтеся до деканату та проводите оплату. 

3. Після виходу розпорядження викладач повідомить Вам час відпрацювання (щопонеділка з 15:00 до 17:00 або у інший час за погодженням). Під час відпрацювання Ви у системі відеозв'язку (Skype, Viber, Zoom, Google Meet або ін.) під контролем викладача проходите тестування з теми пропущеного заняття. У разі успішного проходження тестування викладач проводить з Вами усну співбесіду. 

 

Якщо Ви маєте академічну заборгованість, то Ви маєтее звернутися до відповідального викладача (проф. Романюк А.М. чи доц. Москаленко Р.А.), надати викладачу підтверджуючий документ та погодити час відпрацювання. 

Дистанційне навчання на кафедрі патологічної анатомії ОНОВЛЕННЯ

Шановні студенти! 

 

Під час практичного заняття Ви маєте вивчити теоретичний матеріал за темою Вашого заняття на платформі mix.sumdu.edu.ua. 

Для цього Ви можете переглянути розділи у рекомендованих підтручниках. Ви також можете переглянути відеолекції, які висвітлюють основні питання даної теми. 

Практична частина заняття включає у себе перегляд мікропрепаратів у онлайн-атласі та замальовування патологічних змін до Ваших альбомів. 

Теоретична частина заняття включає підготовку тезисної доповіді обсягом до 3 сторінок із визначених питань, а також тестування з бази "КРОК-1" у розділі "Контроль знань". Звертаємо Вашу увагу на те, що Ваші доповіді мають бути виконані виключно у ПИСЬМОВОМУ ВИГЛЯДІ (тобто написаними від руки). 

Також наголошуємо на тому, що тестування та Ваші теоретичні відповіді мають бути завершеними В ДЕНЬ ВАШОГО ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ відповідно до розкладу навчального процесу. У випадку затримки студент отримує негативну оцінку. 

Для Вас були підготовані бази тестових питань українською та англійською мовою з помітками "Тренувальне тестування"

Якщо у Вас виникли будь-які технічні труднощі ви можете звернутися за телефоном +38 095 149 97 14 (асистент Піддубний А.М.). 

Доступ до навчальних матеріалів для студентів спеціальності "Стоматологія"

Шановні студенти, УВАГА! 

 

У зв'язку з запровадженням карантину Ваше навчальне навантаження має бути виконане з використанням можливостей та платформ дистанційного навчання СумДУ. Для цього для Вас були створені матеріали на платформі mix.sumdu.edu.ua. Вам необхідно здійснити вхід до особистого кабінету та перейти на дану платформу, синхронізувати свій особистий кабінет та обрати дисципліну "Патоморфологія для стоматологів" (Ви автоматично були підключені до даної дисципліни) та опрацювати заняття "Розлади кровообігу" та "Запалення" відповідно до Вашого навчального розкладу. Звертаємо увагу, що Ви маєте підготувати тезисну доповідь та завантажити її за допомогою форми зворотнього зв'язку.

Якщо Ви з будь-яких причин не маєте можливості використати платформу змішаного навчання, усі навчальні матеріали доступні за посиланням.  

Ваша оцінка за заняття буде складатися із оцінки за тестування "КРОК-1" та оцінки за Вашу тезисну доповідь.

З будь-яких технічних питань звертайтеся за телефоном +38 095 149 97 14 (асистент Піддубний Артем Михайлович). 

Навчальна активність під час карантину

Шановні студенти, УВАГА! 

 

Згідно з наказом Ректора СумДУ №0154-VI від 12 березня 2020 року у Сумському державному університеті оголошено карантин з 12 березня по 3 квітня 2020 року включно. 

 

З метою забезпечення безперервної освіти, на час карантину у період з 12 березня по 20 березня студенти мають опрацювати тему "Туберкульоз. Етіологія, патогенез, морфогенез, класифікація. Морфологічна характеристика первинного та гематогенного туберкульозу. Вторинний туберкульоз, морфологічна характеристика". 

 

У час проведення заняття відповідно до розкладу навчального процесу Ви повинні на платформі mix.sumdu.edu.ua, попередньо здійснивши вхід через Ваш особистий кабінет, опрацювати дану тему, пройти тестування, виконати практичну роботу та завантажити теоретичну роботу.  

 

Ваша оцінка за заняття буде складатися із оцінки за тестування "КРОК-1" та оцінки за Вашу тезисну доповідь.

 

З будь-яких технічних питань звертайтеся за телефоном +38 095 149 97 14 (асистент Піддубний Артем Михайлович). 

З ювілеєм, Анатолію Миколайовичу!

Колектив кафедри патологічної анатомії Сумського державного університету щиро вітає свого наставника та завідувача кафедри, професора Анатолія Миколайовича Романюка з ювілеєм.

Від усього серця бажаємо Вам, шановний Анатолію Миколайовичу, міцного здоров’я, наснаги та завзяття для підкорення ще вищих вершин на Вашому життєвому шляху, а також висловлюємо подяку за Ваш вклад та віру в нас.

 

З любов’ю та повагою,

Співробітники кафедра патологічної анатомії.