Вітаємо переможців!

Підсумки олімпіади з "Патоморфології"

 

ПІБ Група Загальний бал Місце
Жукова Ксенія Олегівна  МЦ.м-801 39,5 І
Данилейко Софія Михайлівна МЦ.м-801 39 ІІ
Шишенко Віта Олександрівна МЦ.м-801 38 ІІ
Гречка Алла Вікторівна МЦ.м-801 37 ІІІ
Ліщина Вадим Євгенович  МЦ.м-801 37 ІІІ
Карпенко Анастасія Леонідівна МЦ.м-805 32  
Іллєнко Альона Володимирівна МЦ.м.-801 31  
Щербак Микола Олександрович МЦ.м-807 31  
Рибалко Аліна Юріївна МЦ.м-801 30,5  
Зубріліна Анастасія Костянтинівна  ПД.м-802 30  

Силантьєва Анастасія Євгенівна МЦ.м-801 29,5  
Строколіст Анастасія Григорівна  ПД.м-802 29,5  
Сумцова Катерина Олександрівна  МЦ.м-803 29,5  
Шевченко Валерія Олександрівна МЦ.м-807 29,5  
Бережок Владислав Юрійович МЦ.м-803 28,5  
Мехеда Катерина Олександрівна ПД.м-802 28  
Гнатієнко Дарина Валеріївна МЦ.м-807 26,5  
Ваніна Світлана Олександрівна ПД.м-801 26  
Вахнюк Марина Сергіївна МЦ.м-803 26  
Євтушенко Анна Віталіївна  МЦ.м-807 25  
Копчук Вікторія Олександрівна ПД.м-801 25  
Малявка Владислав Борисович  МЦ.м-807 23,5  
Вериженко Наталія Олександрівна  МЦ.м-802 22  
Левін Олег Юрійович  МЦ.м-807 21,5  
Горшеніна Дарина Сергіївна МЦ.м-803 20,5  
Гудовський Іван Михайлович ПД.м-801 20  
Феденко Елизавета Ігорівна МЦ.м-805 19  
Мордань Валентин Романович МЦ.м-807 16,5  
Лутанюк Олександра Юріївна  МЦ.м-802 14,5  
Андрієць Юлія ВІкторівна МЦ.м-802 12  
Міготіна Анастасія Євгенівна  МЦ.м-802 9,5  

 

Олімпіада з Патоморфології

  Шановні студенти! 31.03.2021 о 16:00 відбудеться олімпіада з дисципліни "Патоморфологія" в онлайн-форматі.

  Для участі запрошуються студенти 3-го курсу. Вам необхідно зареєструватися та роздрукувати бланк для відповідей. 

  Питання включатимуть в себе вирішення ситуаційних задач, визначення макро- та мікроскопічних змін у внутрішніх органах при патологічних процесах.

  Бажаємо успіху!!!

Заслужений професор МІ СумДУ отримав найвищу відзнаку від професійної спільноти

   У березні 2021 року відбулось засідання Президії Асоціації патологів України, під час якого було вирішено нагородити доктора медичних наук, завідувача кафедри патологічної анатомії Медичного інституту Сумського державного університету, Заслуженого професора СумДУ Анатолія Миколайовича РОМАНЮКА вищою відзнакою Асоціації патологів України - медаллю Г.М. Мінха (диплом № 15 від 15 березня 2021 р.). Цієї нагороди удостоюються особи, які здійснили значний вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та за високий професіоналізм.
   Довідкова інформація: Медаль Г.М. Мінха є найвищою відзнакою визнання заслуг у розвитку галузі патологічної анатомії, якою нагороджують від імені Національної Асоціації Патологів України. Ця медаль була введена у 2008 році на 8 конгресі патологоанатомів України у м. Полтава.
 Колектив кафедри патологічної анатомії від усього серця вітає Анатолія Миколайовича РОМАНЮКА з цим здобутком та бажає йому міцного здоров'я і життєвої наснаги. Нехай Ваш ентузіазм не згасає, завжди залишайтеся життєрадісним, уважним і цілеспрямованим керівником. Нехай здійсняться всі Ваші плани та сподівання!
 
 
 

Щиро вітаємо Линдіна М.С. з присвоєнням вченого звання доцента

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №157 від 09.02.2021, колектив кафедри Патологічної анатомії щиро вітає Линдіна Миколу Сергійовича з просвоєнням вченого звання доцента!

 

Успіхів у науковому пошуці, цікавих проектів та міцного здоров'я!

Перемога «PathApp» у номінації - Мобільні пристрої в навчальному процесі (BYOD) створення та використання власних технічних розробок та програмного забезпечення

«Marching forward hypocritic and hypnotic computers…» співається у пісні SoD, яка випадково співпадає з назвою конкурсу BYOD (bring your own device), тобто «Мобільні пристрої в навчальному процесі» 2019-2020 року, але це не заважає представникам кафедри вірити в прогрес, діджиліталізацію і COVID19 та перемагати в технологічних/ІТконкурсах ;)

«Загальноуніверситетський конкурс з використання власних мобільних пристроїв у навчальному процесі» покликаний сприяти створенню сучасного навчального простору через використання у навчальному процесі сучасних «хмарних» та мобільних технологій, поширення практики залучення до навчального процесу власних мобільних пристроїв студентів і викладачів. Цей конкурс в СумДУ проводиться уже кілька років, але наш колектив вирішив взяти участь у ньому якраз до «масочної ери».

Спільними зусиллями був створена адаптована для смартфонів електронна версія атласу макроскопічних препаратів, який працює як програма для тестування, так і в енциклопедично-навчальному режимі.

Основна інформація про мобільний додаток у промо-ролику «PathApp» за авторства Миколи Линдіна та Владислава Сікори: https://cutt.ly/5idxqek

Для створення цього досить простого, але оригінального додатку до смартфонів був використаний багатий архів кафедри та великий досвід і знання старших колег і учителів – проф. Анатолія Романюка та доцента Людмили Карпенко. До гострих і продуктивних дискусій, пошуку інформації та технічних рішень був залучений увесь колектив кафедри, кожен вніс свій вклад, за результатом чого наш продукт був відзначений 1 місцем у конкурсі за номінацією – «Мобільні пристрої в навчальному процесі (BYOD) створення та використання власних технічних розробок та програмного забезпечення».

Всі ми вдячні Наталії Гирявенко, без якої створення цього продукту було б неможливим!

АЛХІМІЯ&ПАТАНАТОМІЯ

У прислів’ях говориться, що з міді срібла не отримаєш, але про перетворення «бронзи» на срібло не сказано нічого ;) Завжди знаходиться хтось, хто робить перший крок. Зробив його і колектив кафедри патологічної анатомії, зайнявши ІІ місце серед 58 структурних підрозділів СумДУ, підтвердивши невипадковість отримання минулорічного почесного ІІІ місця загальноуніверситетського рейтингу. На першому офлайн-засіданні Вченої ради Сумського державного університету відзнака була вручена ректором завідувачу кафедри проф. Анатолію РОМАНЮКУ. Ніколи раніше кафедри Медіну не піднімались так високо! За минулий рік відбулося майже не відбулося змін в основному складі (вітаємо асистента А. ПІДДУБНОГО в основному складі), але у колективі залишилась «креативна атмосфера, наявність академічної свободи, можливість наукового і кар'єрного росту, доброзичлива конкуренція і взаємна підтримка» [самоцитата]. Щоб щось добре робити, потрібно це любити, мабуть це і є головний секрет. Втриматися на вершинах рейтингу важче, ніж туди потрапити, але ж, як говорять, «серебро-добро, а золото краще». Тому, вперед, до нових вершин!

 

Персональні зали Zoom відеоконференцій

Шановні студенти!

Відповідно до Наказу Ректора СумДУ 0671-I від 26.08.2020 "Про організацію навчального процесу у 2020/2021н.р." усі лекційні заняття будуть проходити виключно у дистанційному режимі. 

Для зручності комунікації з викладачем повідомляємо Вам, що на сайті кафедри розміщені посилання до персональних залів відеоконференцій викладачів кафедри патологічної анатомії, які знаходяться у розділі "Загальна інформація", підрозділ "Співробітники кафедри". Для того, щоб перейти за посиланням, у профілі Вашого викладача необхідно натиснути значок "Zoom" 

Нова технічна розробка кафедри патологічної анатомії

Об’єднавши зусилля науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” кафедри хімічної інженерії факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) і кафедри патологічної анатомії Медичного інституту в Сумському державному університеті вперше спроектований та виготовлений прототип приладу для забарвлення гістологічних зрізів, українського виробництва.

Ергономічний прилад застосовується для надання клітинам певного кольору роблячи їх більш контрастними для подальшого їх огляду під мікроскопом для діагностування захворювань  в гістології та цитології. Прилад зроблений з використанням кислототривких матеріалів та має сучасний дизайн.

Висока якість автоматичного фарбування забезпечує простоту використання та ефективний розподіл навантаження на лабораторію і відтворюваність результатів.

 

Детальніше...