Дистанційне навчання

Шановні студенти! 

З 9 УСІ заняття з дисциплін "Патоморфологія" та "Секційний курс" будуть проводитися у дистанційному режимі. 

Перемога «PathApp» у номінації - Мобільні пристрої в навчальному процесі (BYOD) створення та використання власних технічних розробок та програмного забезпечення

«Marching forward hypocritic and hypnotic computers…» співається у пісні SoD, яка випадково співпадає з назвою конкурсу BYOD (bring your own device), тобто «Мобільні пристрої в навчальному процесі» 2019-2020 року, але це не заважає представникам кафедри вірити в прогрес, діджиліталізацію і COVID19 та перемагати в технологічних/ІТконкурсах ;)

«Загальноуніверситетський конкурс з використання власних мобільних пристроїв у навчальному процесі» покликаний сприяти створенню сучасного навчального простору через використання у навчальному процесі сучасних «хмарних» та мобільних технологій, поширення практики залучення до навчального процесу власних мобільних пристроїв студентів і викладачів. Цей конкурс в СумДУ проводиться уже кілька років, але наш колектив вирішив взяти участь у ньому якраз до «масочної ери».

Спільними зусиллями був створена адаптована для смартфонів електронна версія атласу макроскопічних препаратів, який працює як програма для тестування, так і в енциклопедично-навчальному режимі.

Основна інформація про мобільний додаток у промо-ролику «PathApp» за авторства Миколи Линдіна та Владислава Сікори: https://cutt.ly/5idxqek

Для створення цього досить простого, але оригінального додатку до смартфонів був використаний багатий архів кафедри та великий досвід і знання старших колег і учителів – проф. Анатолія Романюка та доцента Людмили Карпенко. До гострих і продуктивних дискусій, пошуку інформації та технічних рішень був залучений увесь колектив кафедри, кожен вніс свій вклад, за результатом чого наш продукт був відзначений 1 місцем у конкурсі за номінацією – «Мобільні пристрої в навчальному процесі (BYOD) створення та використання власних технічних розробок та програмного забезпечення».

Всі ми вдячні Наталії Гирявенко, без якої створення цього продукту було б неможливим!

АЛХІМІЯ&ПАТАНАТОМІЯ

У прислів’ях говориться, що з міді срібла не отримаєш, але про перетворення «бронзи» на срібло не сказано нічого ;) Завжди знаходиться хтось, хто робить перший крок. Зробив його і колектив кафедри патологічної анатомії, зайнявши ІІ місце серед 58 структурних підрозділів СумДУ, підтвердивши невипадковість отримання минулорічного почесного ІІІ місця загальноуніверситетського рейтингу. На першому офлайн-засіданні Вченої ради Сумського державного університету відзнака була вручена ректором завідувачу кафедри проф. Анатолію РОМАНЮКУ. Ніколи раніше кафедри Медіну не піднімались так високо! За минулий рік відбулося майже не відбулося змін в основному складі (вітаємо асистента А. ПІДДУБНОГО в основному складі), але у колективі залишилась «креативна атмосфера, наявність академічної свободи, можливість наукового і кар'єрного росту, доброзичлива конкуренція і взаємна підтримка» [самоцитата]. Щоб щось добре робити, потрібно це любити, мабуть це і є головний секрет. Втриматися на вершинах рейтингу важче, ніж туди потрапити, але ж, як говорять, «серебро-добро, а золото краще». Тому, вперед, до нових вершин!

 

Персональні зали Zoom відеоконференцій

Шановні студенти!

Відповідно до Наказу Ректора СумДУ 0671-I від 26.08.2020 "Про організацію навчального процесу у 2020/2021н.р." усі лекційні заняття будуть проходити виключно у дистанційному режимі. 

Для зручності комунікації з викладачем повідомляємо Вам, що на сайті кафедри розміщені посилання до персональних залів відеоконференцій викладачів кафедри патологічної анатомії, які знаходяться у розділі "Загальна інформація", підрозділ "Співробітники кафедри". Для того, щоб перейти за посиланням, у профілі Вашого викладача необхідно натиснути значок "Zoom" 

Нова технічна розробка кафедри патологічної анатомії

Об’єднавши зусилля науково-навчального центру комплексного інжинірингу “SSUChemTech” кафедри хімічної інженерії факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) і кафедри патологічної анатомії Медичного інституту в Сумському державному університеті вперше спроектований та виготовлений прототип приладу для забарвлення гістологічних зрізів, українського виробництва.

Ергономічний прилад застосовується для надання клітинам певного кольору роблячи їх більш контрастними для подальшого їх огляду під мікроскопом для діагностування захворювань  в гістології та цитології. Прилад зроблений з використанням кислототривких матеріалів та має сучасний дизайн.

Висока якість автоматичного фарбування забезпечує простоту використання та ефективний розподіл навантаження на лабораторію і відтворюваність результатів.

 

Детальніше...

Інформація щодо проведення іспиту з патоморфології

Шановні студенти!

 Іспит з дисципліни «Патоморфологія» відбудеться у дистанційному режимі.

1.  Для допуску до іспиту Ви не повинні мати пропущених та невідпрацьованих практичних занять та лекцій.

2. На останньому практичному занятті за календарним планом у Вас буде проведено тестування КРОК-1 з УСІХ тем (від дистрофій до бактеріальних інфекцій). Кожен студент отримає 20 запитань, пороговим вважається результат не менше 80% правильних відповідей. 

3. У день іспиту о 8:00 розпочнеться ДОДАТКОВА сесія тестування КРОК-1 для студентів, які не набрали пороговий рівень (80%).

4.  Напередодні іспиту староста Вашої групи має передати на кафедру патологічної анатомії ПОВНІСТЮ заповнені альбоми ВСІХ студентів групи. Окрім того, староста має надіслати на електронну поштову скриньку кафедри (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) відскановані перші сторінки залікових книжок (з фотокарткою студента) або відскановані студентські квитки для ідентифікації студента під час проведення іспиту. У темі листа слід вказати номер Вашої академічної групи.

5. За 5-10 хвилин до початку іспиту за розкладом Ви отримаєте електронного листа з посиланням на відео-конференцію. Для цього у Вас має бути СТАБІЛЬНЕ інтернет-з’єднання, підключені та налаштовані веб-камера та мікрофон. Пропуск іспиту з технічних причин вважається пропуском без поважної причини. 

6.  Ви будете додані до нового класу на платформі змішаного навчання «Патоморфологія–ІСПИТ2020», де Вам буде підключено один з варіантів теоретичних питань. Після цього у режимі відео-конференції буде проводитися усна співбесіда по Вашому білету, а також мікроскопічната макроскопічнадіагностики. Кожен студент отримає один типовий мікропрепарат та один макропрепарат та має визначити назву препарату, метод забарвлення (для мікропрепарату) та основні патоморфологічні зміни.

7. Іспит вважатиметься складеним лише у разі отримання позитивних оцінок з УСІХ завдань (тестування КРОК-1, теоретична відповідь, мікроскопічната макроскопічнадіагностики).

Оновлення інформації щодо порядку проведення занять

Доводимо до Вашого відома, що наступне заняття відбудеться он-лайн. Для цього Вам необхідно встановити додаток Zoom.

 

За 10 хвилин до початку заняття за розкладом навчального процесу на Вашу електронну адресу Ви отримаєте листа від викладача з посиланням на відеоконференцію. Вам необхідно перейти за посиланням, потім у спливаючому вікні підтвердити запуск додатка Zoom. Після підключення до відеоконференції Вам необхідно підтвердити використання звуку комп’ютера. У Вас обов’язково має бути веб-камера та мікрофон.

 

Студенти спеціальності "Медицина" мають підготувати тему "Патоморфологія вірусних інфекцій". Після початку відеоконференції Ваш викладач доступ до тестування КРОК-1. Тестування буде проходити за стандартною схемою: Ви отримаєте 10 питань з бази та матимете 10 хвилин на відповіді. Після цього викладач надасть Вам доступ до теоретичного тестування, де Вам буде запропоновано 10 питань з теми заняття з КІЛЬКОМА можливими правильними відповідями, на які Ви маєте відповісти впродовж 15 хвилин.

Після цього буде проведено співбесіду з викладачем з теми заняття.

 

Студенти спеціальності "Стоматологія" матимуть зріз знань із тем, вивчених дистанційно (Запалення; патологія пухлинного росту). 

 

Якщо з будь-якої причини Ви не матимете можливості підключитися до відеоконференції в зазначений час – Ви маєте заздалегідь повідомити викладача з поясненням причини. У такому випадку викладач призначить Вам дату та час заняття.

Порядок відпрацювання на кафедрі патологічої анатомії

Шановні студенти! Відповідно до розпорядження Директора Медичного інституту №0219р-62 від 03.04.2020 р. "Про проведення відпрацювань пропущених занять в умовах карантину", якщо Ви маєте пропущені практичні або лекційні заняття Ви маєте: 

1. Звернутися до Вашого викладача. Викладач оформить заяву на відпрацювання та відправить на Вашу електронну поштову скриньку скан-копію документу.

2. Ви звертаєтеся до деканату та проводите оплату. 

3. Після виходу розпорядження викладач повідомить Вам час відпрацювання (щопонеділка з 15:00 до 17:00 або у інший час за погодженням). Під час відпрацювання Ви у системі відеозв'язку (Skype, Viber, Zoom, Google Meet або ін.) під контролем викладача проходите тестування з теми пропущеного заняття. У разі успішного проходження тестування викладач проводить з Вами усну співбесіду. 

 

Якщо Ви маєте академічну заборгованість, то Ви маєтее звернутися до відповідального викладача (проф. Романюк А.М. чи доц. Москаленко Р.А.), надати викладачу підтверджуючий документ та погодити час відпрацювання.