Історія розвитку

Кафедра патологічної анатомії

публічна інформація

наша історія

Кафедра патоморфології була заснована в 1994 р. професором А.М. Романюком. Незважаючи на невелику кількість персоналу, в останні роки кафедра патоморфології займає провідні позиції серед структурних підрозділів медичного інституту. Науковий центр патоморфологічних досліджень (НЦПД), що діє у структурі відділу, надає клініко-діагностичні послуги мешканцям та виконує значну частину роботи з патологічною службою регіону. В рамках пілотного проекту реформування системи охорони здоров’я відділ патоморфології виконує функцію патологоанатомічного відділення обласної лікарні, і цей досвід є унікальним у нашій країні. НЦПД є єдиним закладом у нашому регіоні, який проводить імуногістохімічні дослідження, а також ряд специфічних гістохімічних методик, необхідних для якісної патогістологічної діагностики.

На кафедрі патоморфології інтенсивно проводяться різні наукові дослідження різних патологій. Сфери інтересів дослідників включають екологічну морфологію, пародонтологічні патології, кальцифікацію м’яких тканин, онкопатологію репродуктивної системи, патології кісток та рухової системи та патоморфологічні особливості впливу збудника шлунка H. pylori.

Представники кафедри патоморфології досягли значних наукових результатів, що підтверджується публікаціями у провідних наукових журналах (у тому числі Nature, Cell). Вчені з кафедри отримували різні стипендії та гранти в рамках державних (Кабінет Міністрів України, регіональна адміністрація) та міжнародних програм (Наукове товариство імені Шевченка (США), німецька служба академічного обміну DAAD (Німеччина) та стипендії програми Visby (Швеція).

Кафедрі надаються два гранти від Міністерства освіти і науки України, а державне фінансування становить близько 4 мільйонів гривень. Грантові проєкти присвячені актуальним проблемам із прикладним та інноваційним напрямком: розробка сучасних титанових пластин для лікування переломів нижньої щелепи, вивчення діагностичної цінності молекул адгезії ембріонального антигену раку в онкопатології репродуктивної системи та впровадження методики «рідинної біопсії» для діагностики та моніторингу при лікуванні злоякісних пухлин.

В останні роки якість міжнародної діяльності кафедри патоморфології значно зросла. Представники кафедри є активними учасниками проєктів та досліджень спільно з науковцями з університетів Швеції та Німеччини. Заявки на фінансування в рамках DAAD подаються регулярно. Спільна заявка з Університетом Умеа (Швеція) на програму Erasmus+KA1 стала успішною завдяки можливостям представників кафедри.

Представники кафедри беруть активну участь у громадському житті навчально-наукового медичного інституту та університету та в різні періоди обіймають посади заступника директора/декана з наукової роботи, міжнародної діяльності, займають посаду голови студентського наукового товариства та секретар приймальної комісії з відбору.

ВІДОМІ ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ
БАЗА ДАНИХ ВИПУСКНИКІВ КАФЕДРИ ПАТОЛОГІЧНОЇ АНАТОМІЇ