Новий панепідемічна реальність диктує свої умови і традиційні семінари «OPEN MEDICAL INSTITUTE» Американо-Австрійської фундації перемістилися у віртуальну площину. До того ж, такий формат призвів до зменшення тривалості курсів до 3 робочих днів. Але все одно, щоб потрапити на цей семінар, треба пройти конкурентний відбір організаційного комітету.
Доцент кафедри патологічної анатомії Медичного інституту СумДУ Роман Москаленко отримав індивідуальний грант для участі у семінарі «OPEN MEDICAL INSTITUTE» Американо-Австрійської фундації впродовж 18-20 травня 2021 року у вигляді віртуального стажування.
Зміна формату семінарів «Відкритого Медичного інституту» також дозволило збільшити кількість учасників до 50 та охопити країни Східної Європи, Центральної Америки, Середньої Азії та Африки.
Інтенсивний курс змістовних і сучасних лекцій від провідних вчених Клівлендської клініки (США) та Австрії, які прочитали лекції про сучасні підходи до діагностики гінекологічної патології (Karuna Karg), шлунково- кишкового тракту (Anna Bennet), захворювань легенів (Silvana Geleff та Jennifer
Brainard), статевої системи (Eva Comperat) та Leonhard Muellauer (Австрія) на тему молекулярної діагностики мутацій раку легенів. Особливо актуальною була інформація від відомого американського патолога і популярного лектора Sandjay Mukhopadhuay про патологічні зміни в легенях при COVID-19 та патологію дихальної системи внаслідок вживання електронних сигарет. Цікавими були обговорення клінічних випадків та дискусії між учасниками семінару з встановленням остаточного діагнозу.
Зараз уже ніхто не здивований дистанційними формами навчання та віддаленої роботи. Як виявилося, рівень сприйняття та якість доставленої інформації є достатнім і досить високим, окрім цього відбувається суттєве збереження часу та ресурсів, що показує ефективність віртуальних курсів з точки зору економіки. З іншого боку, віртуальне стажування не може замінити особисте відрядження з його враженнями та живим спілкуванням.